0

Banished Spolszczenie [PC]

Banished to wyśmienita strategia ekonomiczna debiutującego studia Shining Rock Software. Produkcja ta, garściami czerpie z takich klasycznych tytułów jak The Settlers, Knights and Merchants – jednym słowem, najlepszych produkcji RTS ubiegłej dekady. To właśnie z zamiłowania do klasycznych gier stworzyliśmy Banished spolszczenie, ale można się zastanawiać, czy takie „odgrzewanie” starszych tytułów ma rację bytu, ale wystarczy dać Banished parę minut i zobaczyć, że to faktycznie działa! Naszym zadaniem jest prowadzenie wioski, dbanie o nią, rozwijanie jej. Brzmi banalnie? Pewnie, że tak. Czy takie faktycznie jest? Absolutnie nie.

 

Spolszczenie do Banished – co i jak?

Przeciwieństwie do produkcji tego typu, Banished jest wobec gracza bezlitosna. Ciągle straszy naszych mieszkańców wszelkiego rodzaju klęskami. Począwszy od spraw oczywistych – głodu, przechodząc do powodzi, a na wyniszczających suszach kończąc. Naszym zadaniem jako wodza wioski,  będzie próba ochrony naszych mieszkańców przed ww. Co ciekawe głównym surowcem w produkcji Shining Rock Software są ludzie. Będziemy mogli zaobserwować pełny krąg życia – zobaczymy narodziny dzieci oraz ich dojrzewanie; wraz z upływem czasu nasi mieszkańcy będą się starzeć, aż w końcu wylądują na łożu śmierci.

Zaczniemy od kwestii technicznej, bo jest ona jak zwykle bardzo ciekawa. Banished używa minimalistycznego, a przy tym w pełni dostosowywalnego interfejsu graficznego, który sprawnie przetłumaczyliśmy w naszym Banished spolszczenie. Jeśli zatem potrzebujesz więcej szczegółowych informacji np. na temat mieszkańców twojej wioski, nic bardziej prostego – po prostu dodaj taką opcję. Wszystko jest bardzo intuicyjne, a zmiany dokonujemy kilkoma kliknięciami. Ale dosyć na temat technikali, co sprawia że gra faktycznie jest warta uwagi?

 

banished spolszczenie

 

Dlaczego powstało Banished spolszczenie?

Przede wszystkim Banished ma bardzo przyjemną oprawę graficzną, która może kojarzyć się nam z klasycznymi produkcjami tego typu. Na plus zaliczyć możemy również optymalizacje – gra chodzi bardzo dobrze pomimo m.in wysokiej jakości tekstur oraz efektów cząsteczkowych. Warto również wspomnieć o muzyce oraz efektach dźwiękowych (takich jak np. padający deszcz, śnieg), które są bardzo przyjemne dla ucha. W produkcji studia Shining Rock Software jest mnóstwo tekstów oraz opisów budynków, które dzięki banished spolszczenie są zrozumiałe dla każdego gracza.

Zasady gry są proste – możesz budować nowe struktury tak długo, jak posiadasz odpowiednie surowce. I w tym cały problem – surowcami trzeba zarządzać rozważnie. Raz ścięte drzewa odrastają bardzo długo, zebrane surowce pokroju kamienia oraz żelaza raz wydobyte znikają z powierzchni mapy na zawsze. To wszystko składa się na produkcję, która wymaga od nas analitycznego myślenia; nie możemy pozwolić sobie na wykonanie jakiejś bezmyślnej akcji, gdyż może ona kosztować ona naszych poddanych latami głodów i nędzy. Jednak największym atutem gry jest jej nieprzewidywalność. Nawet najlepsza wioska może przez zrządzenie losu spotkać się z dwiema srogimi zimami pod rząd, które doprowadzą do wyniszczenia pól oraz śmierci wielu mieszkańców. Taki system losowych wydarzeń przywodzą nam na myśl rozwiązania z takich gier jak m.in Dwarf Fortress. Jednak nie wszystko jest tak kolorowe na jakie wygląda. W związku z tym, że gra jest nastawiona na swobodę rozgrywki, twórcy musieli zrezygnować praktycznie całkowicie z otoczki fabularnej. Ot mamy wioskę i musimy nią zarządzać. Z jednej strony ułatwiło to prace nad banished spolszczenie, a z drugiej przy dłuższym kontakcie z grą zdajemy sobię sprawę, że jednak czegoś nam brakuje.

 

spolszczenie do banished

banished po polsku

Pobierz Banished spolszczenie

Rozmiar pliku: 8.1 MB

Napisy: Tak

Dubbing: Nie

Kompatybilność: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10

 

banished_spolszczenie.rar

Ventura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *