0

Europa Universalis 4 Spolszczenie [PC]

Europa Universalis 4 to kolejna już odsłona niesamowicie popularnej gry studia Paradox Interactive, więc oczywistym było, że Europa Universalis 4 spolszczenie również powstanie. Jak w poprzednich częściach, gracz wcieli się w rolę zarządcy wybranego przez siebie kraju. A jest z czego wybierać, bo do naszej dyspozycji dostajemy 250(!) grywalnych nacji. Zadanie z pozoru proste okazuje się nie lada wyzwaniem, ponieważ jako władca państwa musimy zajmować się sprawami takimi jak np.  sprawy polityczne, gospodarcze, społeczne itd.

Spolszczenie do Europa Universalis 4

Paradox Interactive po raz kolejny nie zawodzi fanów i w sposób dokładny odwzorowują realia historyczne, tak więc możemy spodziewać się autentycznych nazw polityków, miast oraz wydarzenia (np. I i II Wojna światowa, wielki kryzys gospodarczy). Cała akcja rozpoczyna się w roku 1444; twórcy oddają nam możliwość wyboru dowolnej nacji na świecie istniejącej w tamtym okresie. Będziemy kierować naszym państwem, aż do roku 2010, borykając się przy tym z największymi światowymi konfliktami oraz kryzysami gospodarczymi.

Mówiąc o kolejnej grze Paradox’u nie sposób nie wspomnieć o interfejsie, który jest jeszcze lepszy niż w poprzedniej grze studia – Crusader Kings II. Wszystkie informacje, których potrzebujemy są przedstawione w prostej i czytelnej formie. Dodatkowo na ekranie pojawia się nam wiele wskazówek (przetłumaczonych dzięki Europa Universalis 4 spolszczenie), które jeszcze bardziej ułatwiają rozgrywkę.

 

Europa Universalis 4 spolszczenie

Dlaczego Europa Universalis 4 spolszczenie powstało?

Interfejs to nie jedyna rzecz, która jest niesamowicie intuicyjna, ponieważ doświadczenie twórców dało o sobie znać również przy projektowanie mapy w Europie Universalis 4. Mama jest wygenerowana z niesamowitą dbałością o szczegóły jak np. animowane szlaki handlowe oraz wiernie odwzorowane modele jednostek.

Twórcy oferują nam wiele ścieżek do osiągnięcia upragnionego zwycięstwa. Możemy wygrać chociażby poprzez dominację militarną lub dyplomatycznie niszcząc przeciwników narzucając im sankcje na produkty itd. Jeśli już przy handlu jesteśmy to warto zauważyć, że stanowi on jeden z filarów rozgrywki. Każde państwo ma swoich kupców, którzy podróżują do innych państw kupując i wymieniając towary po korzystnej cenie. To właśnie dobrze wyszkoleni kupcy potrafią odmienić całkowicie nasz budżet robiąc z nas najbardziej zamożny kraj.

Walki oraz potyczki nadal nie grają głównej roli, a twórcy nie przyłożyli się do niej tak jak powinni. Oczywiście mamy poprawę AI przeciwników czy też systemu morali wojska, ale nadal wszystko jest dosyć toporne. Pomijając kilka niedociągnięć to EU4 to bardzo dobra gra strategiczna, a rozbudowany tryb multiplayer tylko dopełnia obraz gry jako przyzwoitego produktu. Tak więc nie bez powodu seria zdobyła tysiące fanów na całym świecie.

 

spolszczenie Europa Universalis 4

spolszczenie do Europa Universalis 4

Pobierz Europa Universalis 4 spolszczenie

Rozmiar pliku: 7.7 MB

Napisy: Tak

Dubbing: Nie
Kompatybilność: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10

 

eu4_spolszczenie.rar

Ventura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *